Зламалися двері пральної машини: розбирання, ремонт, заміна

- 11 жовтня, 2021

Дверцята пральної машини хоч і не бере безпосередньої участі в процесі прання, але виконує дуже важливу роль. Завдяки їй в барабані пральної машини утворюється герметичний простір, через що вода знаходиться в ємності, протікання відсутня. Також завдяки запірному пристрою люка (LSS) двері надійно фіксується в закритому положенні, що важливо, адже ми не будемо відкривати її заздалегідь.

Так функціонує справна і неушкоджена двері. Якщо вона пошкоджена, то подальша робота пральної машини, найчастіше, стає неможливою. Найпоширенішими поломками дверей пральної машини є механічні пошкодження, які сталися з різних причин. Також УБЛ схильний до поломок, який в деяких випадках відмовляється блокувати двері, або навпаки, через поломку, відкрити двері після завершення програми прання стає неможливо.

Ремонт замка дверцы стиральной машины

типові несправності

Перш ніж аналізувати типові несправності, які виникають в дверцятах пральної машини, слід врахувати і розібратися в її пристрої. Насправді двері пральної машини влаштована досить просто, це пластиковий корпус, що складається з двох частин, люк зі скла, всередині корпусу є засувний механізм з біметалічної пластиною і декількома електричними контактами. На самих дверях можна побачити засувку, яка замикає двері під час прання, вона є невід'ємною частиною запірного пристрою люка. Також на багатьох дверях є засувка, яка допомагає її відкрити, але іноді може і не бути засувки.

Найбільш типовими несправностями дверей пральної машини є механічні пошкодження, які виникають з різних причин, наприклад, при транспортуванні, неправильній експлуатації дверей, необережному використанні. Також бувають поломки через неякісних електричних мереж, в результаті падіння напруги або короткого замикання. В останньому випадку УБЛ пошкоджується.

Типові несправності, пов'язані з дверима пральної машини:

  • Потріскане скло на дверях - скло на дверцятах пральної машини має значну товщину, тому пошкодити його не так-то просто, він також здатний витримувати високі температури. Але, як показує практика, в деяких випадках скло все ж може пошкодитися. Шкода може бути заподіяна з необережності або при транспортуванні ззовні, а під час прання забутий сторонній предмет може пошкодити двері зсередини.
  • УБЛ не працює - така поломка може проявлятися декількома способами. По-перше, UBL може взагалі не блокувати двері, на дисплеї з'являється код помилки, програма мийки не запускається. По-друге, UBL може замкнути двері і не відкриє їх після завершення програми прання. По-третє, засувка UBL може заклинити. Перші два прояви характерні для механічних пошкоджень або зносу механізмів УБЛ або при короткому замиканні електричної мережі. Останній прояв характерно для зламу ручки дверей.
  • Петлі дверей стали провисати - петлі на дверях пральної машини відрізняються високою надійністю, але, незважаючи на це, не можна спиратися на двері, нахилятися, вішати важкі речі. Пам'ятайте, що рекламний трюк, коли ми бачимо на відео людину, яка сидить на дверях пральної машини, нібито доводячи нам міцність петель тієї чи іншої моделі, залишається просто рекламним трюком. Провисання петель дверей є наслідком неправильної роботи пральної машини.
  • Поломка ручки - ручка на дверях присутня не завжди, але дуже багато в багатьох моделях. Це допомагає нам легше і зручніше відкривати двері, коли це необхідно. У деяких випадках рукоятка може пошкодитися і перестати працювати. Як правило, це відбувається через необережного використання або механічних пошкоджень даного елемента.

Ремонт ручки дверцы стиральной машины

 

Усунення пошкоджень

Перш ніж приступити до усунення поломки, необхідно поставити діагноз і з'ясувати, в чому криється причина несправності, тільки потім приступати до виконання ремонтних робіт. Звичайно, термінова рекомендація полягає в тому, що всі роботи з пральною машиною, з огляду на складність її будови, повинні виконуватися кваліфікованим майстром, але є деякі нескладні маніпуляції, які при певних умовах можуть бути виконані самостійно.

Усунення поломки УБЛ

Визначити поломку або некоректну роботу УБЛ досить просто. При виході з ладу цього агрегату на дисплеї з'явиться код помилки і програма прання не запуститься. Щоб діагностувати запірний пристрій люка, його необхідно зняти з ходової частини. У тому випадку, якщо УБЛ несправний і не працює, його можна демонтувати через верхню кришку корпусу.

Як демонтувати УБЛ з корпусу:

  1. Відключення пральної машини від мережі є обов'язковою умовою, адже УБЛ підключений до електромережі і під час демонтажу можна отримати травму;
  2. Зняти верхню кришку - відкрутити два кріплення ззаду і зняти кришку в сторону;
  3. Відкрутити кріплення УБЛ - кріплення розташовані відразу за дверима, їх теж два;
  4. Від'єднайте UBL від проводки - ми отримали доступ через верхню кришку, яка була знята;
  5. Тепер до UBL можна легко дістатися.

Перевірка UBL здійснюється за допомогою мультиметра. Необхідно нанести щупи на фазу і нуль, справний UBL покаже тризначне число в режимі опору. У разі несправності УБЛ проводиться заміна на нову.

Доступ к замку дверцы стиралки через верхнюю крышку

Усунення поломки рукоятки або запірного механізму

Такий алгоритм ремонту буде корисний, якщо дверцята пральної машини не закривається щільно, зламалася ручка відкривання дверей або не працює запірний механізм. Щоб зробити ремонт, потрібно зняти дверцята і розібрати її.

Як зняти і розібрати дверцята пральної машини:

  1. Відключення пральної машини від мережі - запобіжний захід, який ніколи не виявляється зайвим;
  2. Зняти зовнішній затиск, який утримує манжету - це можна зробити просто надівши його викруткою, сама манжета заправляється в барабан;
  3. Відкрутіть кріплення на петлях - доступ до них ми отримали, знявши зовнішній затиск з манжети, таких кріплень буде два, тому нам вдасться зняти двері;
  4. Розмотайте кріплення пластикового корпусу - це дозволить розібрати корпус дверей і отримати доступ до механізмів рукоятки і замикання.

Якщо ручка зламалася, найпростіше повністю замінити її на нову. Якщо запірний механізм несправний, але на ньому немає слідів механічних пошкоджень, може знадобитися шліфування зазубрин або нерівностей, змащення поверхонь запірного механізму. У деяких випадках елементи механізму або всього механізму можуть знадобитися в заміні.

Усунення обриву скла

Найчастіше пошкодження скла на дверях пов'язано з механічним впливом на неї зовні або навіть зсередини. Найчастіше при таких пошкодженнях потрібна повна заміна люка, в деяких випадках можлива заміна скла, а іноді доводиться купувати нову пральну машину через відсутність запчастин для деяких застарілих моделей.

Що робити, якщо скло на дверях лопнуло?

  • Необхідно замінити двері - стара знімається з петель згідно з інструкцією, яку ми описали вище, на її місце встановлюється нова;
  • Скло замінюється - якщо є можливість замінити тільки скло, це найдорожчий варіант, потрібно зняти і розібрати дверцята згідно з інструкцією, при складанні старе тріснутий стакан замінюється на нове;
  • Герметизація тріщин - як правило, ця процедура проводиться епоксидною смолою, це крайній варіант, якщо запчастин для вашої моделі більше немає, і ви не плануєте міняти пральну машину.

Замена манжеты люка у стиралки

 

Регулювання або заміна пластикової опори

Вихід з ладу пластикової опори характерний для необережного використання двері під час її відкривання і закривання. Поломка пластикової опори досить неприємна, адже тоді стає неможливим нормально закрити або відкрити двері, повноцінно користуватися пральною машиною в таких умовах стає неможливо. В ідеальних умовах пластикову опору необхідно замінити на нову, але є метод, який дозволить зробити ремонт.

Як відрегулювати пластикову опору:

  1. Від'єднайте пральну машину від мережі - потрібно зняти вилку з розетки, під час ремонтних робіт пральна машина повинна бути знеструмлена;
  2. Двері необхідно зняти з петель - для цього з манжети зняти зовнішній затиск і заповнити його в барабан, відкрутити пару кріплень з петель і демонтувати, таким чином, двері;
  3. Розібрати корпус дверей - відкрутити всі кріплення по периметру і розібрати корпус дверей на дві частини, відкласти скло в сторону, зняти ручку і пластикову опору (на цьому етапі можна замінити опору на нову і зібрати двері);
  4. Ремонтуємо пластикову опору - для цього в ній потрібно просвердлити отвір в 3,8 мм, розрізати цвях до потрібної довжини і нагріти його, після чого встановити в отвір і почекати пару хвилин, поки цвях охолоне, тому відремонтувати пластикову опору досить просто;
  5. Зібрати двері - збірка дверного кузова здійснюється в зворотному порядку її розбирання.

Висновок

Вихід з ладу дверей пральної машини або її елементів, як правило, не відноситься до категорії складних. Проте, якщо трапиться така несправність, повноцінно користуватися пральною машиною не вийде, по крайней мере, до тих пір, поки не будуть проведені ремонтні роботи. Найпростіше рішення (втім, не найдешевше), зробити повну заміну дверей на нову. Але найбільш виправдано це рішення тільки в тому випадку, якщо скло на дверях пошкоджено, в інших випадках краще викликати майстра для проведення ремонту.


Коментарі (0)

    Отримайте безкоштовну консультацію
    закрити
    Список услуг оказываемых в таких случаях:
    У меня такая проблемма
    закрыть