Як ви думаєте, який напій найпопулярніший і затребуваний у всьому світі? Я впевнений, що ви зараз думали про Кока-Колу або Пепсі, але насправді все набагато простіше і прозаїчніше. Найпопулярнішим напоєм в світі є кава. Дивно, але каву п'ють навіть там, де ніхто ніколи не чув про Кока-Колу або Пепсі (хоча сучасній людині це важко уявити).
Саме тому була розроблена справжня кавоварка для приготування кавового напою. Ще зовсім недавно здавалося, що кавоварка є атрибутом кав'ярень, але сьогодні кавоварка одомашнена і на багатьох кухнях можна знайти автомат для приготування кавового напою. З огляду на це почастішали запити в сервісних центрах щодо ремонту даного типу пристроїв у споживачів.
Однією з найпоширеніших є проблема, коли кавоварка не перемелює каву. Як вирішити таку проблему?
Що робити, якщо моя кавоварка перестала шліфувати каву?
Всі дії, пов'язані зі спробою відновити працездатність кавомашини, пов'язані з усуненням несправності. Однак для того щоб відремонтувати кавоварку, яка не перемелює кавові зерна, необхідно визначити, чому немає помелу і яка першопричина поломки. Тільки так можна ефективно усунути проблему і запобігти повторенню ситуації в найближчому майбутньому.
Основні причини, за якими кавомашина не перемелює кавові зерна:
- Збій налаштувань кавомашини – перед приготуванням кавового напою в кавомашині потрібно налаштувати пристрій. Так, необхідно встановити ступінь жорсткості води, ступінь кращого помелу, внести корективи в готується кава. Такі настройки зберігаються в пам'яті кавомашини і використовуються нею в подальшому при заварюванні кави, але в подальшому їх можна змінювати. Кавомашина може виробляти занадто грубий помел кави, що може бути наслідком неправильних налаштувань, здається, що жорно або сама кавомашина несправні.
- Використовуючи неправильні засоби для чищення - кавомашина потребує регулярного догляду, її необхідно періодично очищати від накипу і кавових масел. Провідні виробники підготували і запропонували покупцям своїх кавоварок всі необхідні засоби для чищення пристрою. Використання фірмової продукції дозволяє уникнути пошкодження внутрішніх найбільш вразливих компонентів кавомашини, в тому числі і тих, які не піддаються небезпеці жорн.
- Механічні пошкодження жорн в кавомашині - при пошкодженні жорна кавоварка не підійде для подрібнення кавових зерен. Пошкодження жорна може статися через потрапляння сторонніх предметів всередину, подрібнення неякісної кави. Для відновлення працездатності кавомашини необхідно замінити пошкоджені жорна, краще це робити в умовах сервісного центру.
- Поломка плати управління - практично всі сучасні кавомашини оснащені електронною платою управління. Така плата відповідає за стабільну роботу кавомашини в цілому і за стабільність функціонування окремих її компонентів. Плата управління кавомашини найбільш чутлива до перепадів напруги в електричному ланцюзі, при їх виникненні плата може вийти з ладу. Найчастіше ремонт плати управління, якщо причина поломки криється саме в ній, недоцільний, його доводиться міняти.
- Несправні фільтри або неправильний контроль жорсткості води - при першому запуску кавомашини установки виготовляються для використання самої жорсткої води. Якщо ви використовуєте фільтровану воду або м'яку воду, ці налаштування можна регулювати. Однак якщо виставити в налаштуваннях мінімальну жорсткість, але вода насправді жорстка, кавоварка буде рідше сигналізувати про необхідність очищення, накип буде накопичуватися, не даючи основним вузлам працювати справно.
Як виявити несправність?
Будь-яка поломка, незалежно від пристрою, має свої прояви. Це означає, що якщо ви помітили, що кавомашина виробляє неякісний помел кавових зерен або зовсім їх не перемелює, може виникнути несправність в конструкції кавомашини. Для усунення несправності необхідно визначити ознаки, які супроводжують роботу кавомашини, визначити так звані симптоми.
Якщо ви помітили, що кавомашина після включення і запуску програми приготування кавового напою не перемелює кавові зерна, варто звернути увагу на те, чи є в бункері кава для кавових зерен. Можливо, є банальна неуважність і зерна в бункері закінчилися. В цьому випадку досить просто поповнити запас кавових зерен і працездатність кавомашини відновиться.
Очевидно, що недостатня кількість кавових зерен в бункері кавомашини - це не поломка, а просто недогляд. Однак якщо зерна в бункері присутні в достатній кількості, але кавомашина не перемелюється, не виключено, що кавоварка несправна.
Щоб зрозуміти, чи маємо ми справу з несправністю в компонентах кавомашини, варто звернути увагу на наступні прояви:
- Коли кавові зерна необхідно перемолоти, кавоварка працює тихо - подрібнення кави за допомогою кавомолки, яка вбудована в кавовий блок, обов'язково супроводжується характерним шумом. Якщо такий шум не виникає в той час, коли повинен виникнути помел кави, цілком ймовірно, що в процесі приготування кави щось не так. Швидше за все, якщо ви не почуєте шуму працюючої кавомолки, вона виявилася несправною, можливо, пошкодженими жорнами.
- Моторна частина жорн обертається з меншою інтенсивністю - найчастіше це є причиною сильного засмічення кавовими маслами, відсутності регулярного профілактичного чищення. В процесі роботи кавомашини в даному випадку також не чути, як повністю працює кавомолка в процесі помелу.
- Кавомашина видає багато шуму - крім відсутності шуму в роботі кавомолки, в той час, коли кавові зерна повинні бути перемелені, підвищений шум є ще й проявом несправності кавомашини.
- Змінився смак кавового напою, стала менше його міцності - при неякісному помелі кавових зерен готується кавовий напій не володіє достатньою міцністю, його смакові якості набувають і інші властивості. Це відчувається практично відразу, як тільки виникає проблема з подрібненням кавових зерен. У самих запущених випадках при приготуванні кави, в чашці можна знайти великі шматочки кавових зерен, які не можна було перемолоти.
Особливості ремонту кавомашини в домашніх умовах
Абсолютно точно визначити ступінь виходу з ладу будь-якого пристрою може тільки досвідчений майстер в умовах сервісного центру. Однак буває, що користувач вирішує зробити спробу самостійного ремонту. У деяких випадках такий крок виправданий, особливо якщо ви добре знайомі з пристроєм техніки і знаєте принципи її роботи. В інших випадках усунути поломку не представляється можливим, в результаті необхідно звернутися в сервісний центр. Але іноді проблема тільки погіршується.
Якщо кавомашина ламається, коли вона не перемелює зерна, також можна зробити певні дії самостійно в домашніх умовах. Часто при відсутності шліфування ці дії ефективні і звернення в сервісний центр не потрібно. Однак якщо у вас недостатньо досвіду в розбиранні і ремонті кавомашин, більш грамотним рішенням буде звернутися до фахівця.
Отже, якщо кавомашина не перемелює кавові зерна або почала робити це набагато гірше, потрібно постаратися очистити її жорна. Дуже часто на жоренах залишаються частинки старих зерен, які прилипають до них через підвищену вологість або жирності. Часто, вибираючи зерна, які виходять дуже блискучими, дуже скоро ми звертаємо увагу на те, що жорна кавоварок починають гірше працювати. Чим частіше ми використовуємо такі зерна для приготування кавового напою, тим більший ризик відключення жорн.
Щоб усунути з'явилася проблему, необхідно очистити жорна від старих зерен. Очищення жорн необхідно проводити за допомогою кавоварки, відключеної від мережі. Чистити можна вручну, якщо є доступ, можна також скористатися пилососом. Як тільки проводиться очищення, бункер для кавових зерен став чистим, його потрібно накрити свіжими зернами і почати подрібнювати каву на повну потужність. Це допоможе кавоварці остаточно очиститися і позбутися від старої кави на жорнах.
У деяких, найскладніших випадках, такий спосіб очищення може не привести до бажаного результату. Потім необхідно зробити часткове розбирання кавоварки. При розбиранні наша мета - жорна, необхідно відкрутити всі кріплення, які їх утримують, потрібно залишити тільки центральні кріплення. Після демонтажу жорна ретельно промивають від усіх забруднень, великі частинки зерен, якщо такі є, необхідно видалити. Як тільки мийка буде завершена, жорно необхідно просушити, а після висихання збірку проводять в зворотному порядку.
Якщо навіть після застосування другого способу кавоварка не перемелює кавові зерна, проблема криється глибше і зробити ремонт в домашніх умовах, швидше за все, не представляється можливим. У деяких випадках може знадобитися заміна окремих деталей, які повністю вийшли з ладу.
Діагностувати вузли кавомашини в домашніх умовах для виявлення несправних елементів в домашніх умовах вкрай складно, потрібні спеціалізовані інструменти. Відповідно, якщо обидва способи ремонту кавомашини в домашніх умовах виявилися марними, найкращим рішенням буде звернутися в сервісний центр для кваліфікованого ремонту.
Коментарі (0)