Коли варто купувати кондиціонер? Насправді таке питання виникає вкрай рідко, адже найоптимальніше купити і встановити спліт-систему навесні, коли вже не холодно, але до початку спекотного періоду ще є час. Але, як показує практика, більшість громадян нашої країни (напевно, не тільки нашої) займаються купівлею кондиціонерів в розпал літа, коли спека вже настала і більше немає сил терпіти.
Звичайно, це не зовсім правильний підхід, адже готуватися до спеки потрібно заздалегідь. Однак змінити менталітет нашого народу досить складно. І ось, на етапі походу в магазин, виникає ще одне не менш важливе питання щодо того, як вибрати кондиціонер і який краще купити.
Це питання, яке ми будемо розглядати сьогодні.
Як вибрати спліт-систему?
Підійшовши до вибору кондиціонера, необхідно усвідомити всю відповідальність, адже від правильного вибору буде залежати ефективність самого пристрою, а також комфорт у вашому домі. Насправді вибрати кондиціонер не так вже й складно, особливо якщо строго слідувати представленому алгоритму.
Як вибрати кондиціонер?
- Визначаємося з типом кондиціонера - на сьогоднішній день спліт-система є найбільш поширеною, але такий кондиціонер вимагає найскладніших заходів щодо установки. Існують і пересувні кондиціонери, які встановлюються простіше, але все ж на вулицю необхідно винести гофру діаметром близько 15 см.
- Вибираємо оптимальну потужність - потужність кондиціонера важлива для розуміння того, в якій зоні якого приміщення він зможе охолодитися. Про відповідну потужності нам розповість маркування, чи буде вона 7, 9, 12 і більше. Так що перший варіант оптимальний для площі до 20 м², другий - для 25 м², а третій для кімнат до 35 м². Якщо квартира або кімнати більші, слід вибирати більший кондиціонер з більшою потужністю, але краще встановити два малопотужних.
- Вибирайте тип компресора - компресор може бути звичайним, перевагою якого є тільки цінник, адже кондиціонери зі звичайним щітковим компресором коштують найдорожче. Оптимальним вибором стане кондиціонер з інверторним компресором. Такий компресор споживає менше електроенергії, працює тихіше, працює в більшому температурному діапазоні і здатний нагріватися навіть в мороз, термін служби такого компресора вище.
- Звертаємо увагу на основні режими роботи кондиціонера - крім стандартного охолодження, опалення, осушення і вентиляції, не завадить ще кілька корисних функцій. Наприклад, функція іонізації здатна поліпшити і частково очищати повітря в приміщенні, дихати стає легше. Також корисним буде нічний режим, який знижує шум кондиціонера, щоб не заважати спати вночі. Також цікава програма AUTO, яка буде автоматично підтримувати оптимальну температуру, включаючи режими охолодження або нагріву тільки при необхідності.
- Управління зі смартфона - досить цікаве доповнення до сучасного кондиціонера, адже якщо є можливість синхронізувати кондиціонер зі смартфоном, ми отримуємо відмінну можливість дистанційного керування.
- Вибираємо тип фреону - такий вибір зустрічається вкрай рідко, адже якщо визначити основні параметри кондиціонера, то фреон, який буде використовуватися в оптимальній моделі, не буде замінений. Але якщо все ж ми хитаємось між двома моделями з найпоширенішим фреоном R 410A і R 32, то краще зупинити вибір на другому варіанті.
Вибір кондиціонера по площі
Дуже важливо розуміти, що вибір кондиціонера важливий не тільки по відношенню до його характеристик, функціональності і сучасним інноваціям, але і по відношенню до обслуговуваної ним місцевості. Практично завжди, на етапі вибору нової спліт-системи в магазині, ми чуємо від продавця питання про те, на скільки місця ми розраховуємо. І тут необхідно розібратися, щоб зробити правильний вибір, слід враховувати кілька параметрів.
Основні параметри, які слід враховувати при виборі кондиціонера для конкретної ділянки:
- Кондиціонер підбирається не під площу приміщення - насправді, якщо зробити правильний підхід, потужність кондиціонера підбирається зовсім не під площу кімнати або квартири, а для його кубічної місткості. Таким чином, необхідно враховувати не тільки площу приміщення, але і висоту стель. У більшості випадків виробники і продавці закладають в характеристиках обслуговувану площу зі стандартними стелями до 2,5-3 метрів.
- Один кондиціонер не зможе охолодити всю площу квартири - слід розуміти, що кондиціонер буде охолоджувати тільки приміщення, в якому він встановлений, незалежно від його потужності, а також ті приміщення, які примикають до приміщення, де встановлений кондиціонер, але тільки за умови постійно відкритих дверей. Якщо квартира досить велика і складається з декількох несуміжних кімнат, краще вибрати кілька кондиціонерів меншої потужності і розташувати їх в різних кімнатах.
- Потужність кондиціонера слід вибирати з запасом - це означає, що якщо потрібно охолодити приміщення площею близько 20 м², що відповідає маркуванню кондиціонера 7 БТУ, не варто скупитися, краще вибрати модель трохи дорожче місткістю 9 БТУ. Не забувайте, що працююча побутова техніка, та й сама людина, здатні випромінювати додаткове тепло, завдяки чому спліт-система зможе успішно впоратися з покладеною на неї місією, купіть модель з запасом потужності на трохи більшу площу.
- Не купуйте занадто потужний кондиціонер - при цьому не варто купувати кондиціонер з надлишком потужності, адже разом з підвищеною потужністю він буде споживати додаткову електроенергію, але без додаткової вигоди для нас. Так, якщо придбати спліт-систему ємністю 12 БТУ на 20 м² замість 9 БТУ, то ефект буде точно таким же, але при великому споживанні електроенергії.
- Не варто плутати пікову потужність споживання електроенергії з реальною - сучасні інверторні кондиціонери лише зрідка здатні споживати пікову потужність, що зазначено в характеристиках виробу, весь інший час вони працюють на знижених мінімальних швидкостях. Якщо кондиціонер оснащений звичайним компресором, він буде постійно споживати пік електроенергії, за винятком часу, коли його відключають.
Потужність кондиціонера
Як вибрати кондиціонер, щоб його потужності вистачило на всю необхідну площу? Насправді це непроста подія, але ігнорувати його не можна, адже від успішності проведених розрахунків буде прямо залежати ефективність проведених розрахунків. Варто відразу зазначити, що при спробі виміряти потужність кондиціонера в звичних Ваттах і кіловатах з охолоджуваною зоною, ми будемо дуже здивовані, адже традиційно потужність кондиціонера вимірюється в БТУ.
БТУ - британська теплова одиниця, що дослівно перекладається як британська теплова одиниця. Саме з цим показником використовується в основі вимірювання потужності сучасних кондиціонерів і саме з цим показником нам потрібно буде зіткнутися в процесі підбору кондиціонера для нашого будинку.
Давайте розглянемо, які потужності кондиціонера в БТУ відповідають охолоджуваній ділянці.
Потужність кондиціонера, БТУ |
Робоча зона, м² |
07 |
20 |
09 |
25 |
12 |
35 |
18 |
50 |
24 |
70 |
Також ми розуміємо, що при збільшенні потужності кондиціонера в показниках БТУ ми отримуємо більш високе енергоспоживання. Немає сенсу вказувати в цій таблиці приблизну витрату ватт на годину, так як цей показник буде повністю залежати від умов експлуатації, теплоізоляції приміщення, де буде експлуатуватися кондиціонер, а також від типу використовуваного компресора.
Як вже було сказано в даній статті, правильно співвідносити потужність кондиціонера з кубічної місткістю приміщення, але ніяк не з площею. Проте, щоб показник потужності був більш-менш зрозумілий пересічному споживачеві, його вимірюють площею приміщення з висотою стель 2,5-3 метра.
Порівнюючи показник британського теплового агрегату по потужності кондиціонера зі звичайним Ватт, слід розуміти, що 1 000 БТУ порівнянно з 0, 2931 кВт. Кондиціонер місткістю 07 використовує 7 000 БТУ (09 – 9 000 БТУ і так далі). Відповідно, кондиціонер «сімка» має приблизно 2 кВт охолоджуючої здатності. При цьому споживання електроенергії сучасним кондиціонером коливається в межах 600-800 Вт.
Висновок
Вибір будь-якої побутової техніки означає особисту відповідальність за отриману оперативність роботи. Погодьтеся, якщо ви прийдете в магазин, побачите на власні очі холодильник із середнім об'ємом холодильника і невелику морозильну камеру, то в подальшому після його покупки буде нікому скаржитися на брак місця, ви самі прийняли помилкове рішення купити цей агрегат.
Таку ж незалежну відповідальність ми несемо при виборі і купівлі спліт-системи. Ще до походу в магазин кожен з нас здатний оцінити основні параметри, якими повинен володіти його майбутній кондиціонер. Так, необхідно оцінити площу, яку буде охолоджувати спліт-система, оцінити висоту стель, а також врахувати планування квартири, адже, можливо, не вийде обійтися установкою всього одного кондиціонера.
Коментарі (0)