Як правильно прати речі у пральній машинці? Поради щодо прання речей

- 05 грудня, 2022

Пральна машинка-автомат - це один з найнеобхідніших і найкорисніших пристроїв, який значно полегшує виконання побутових обов'язків і робить життя сучасної людини більш комфортною. Ці агрегати настільки спростили процес прання, що багато хто навіть не уявляє, як можна було раніше без них обходитися.

Однак потрібно враховувати, що прання в пральній машині буде ефективним лише в тому випадку, якщо результатом її роботи будуть бездоганно чисті речі. Але щоб виходило саме так, наші фахівці з ремонту пральних машин рекомендують правильно підходити до експлуатації цього складного побутового пристрою та виконувати всі правила прання.

Тому відповідальні користувачі перед тим, як прати в пральній машині, обов'язково вивчають всі тонкощі цієї справи та не стикаються з такими неприємностями, як деформація речей, скочування матеріалу, фарбування в інший колір.

переключение стиралки

Сортування речей

Підготовчий етап - це правильне сортування речей, оскільки не можна кидати в машину все поспіль. Знаючи, як сортувати речі для прання, можна уникнути багатьох неприємних моментів. Тому забруднені речі сортують, виходячи з наступних критеріїв:

  • забарвлення; потрібно окремо скласти білі, світлі та темні речі, а також ті, що можуть линяти;
  • ступінь забруднення; не сильно забруднені речі оптимально прати у теплій воді протягом нетривалого періоду часу. Речі з сильними забрудненнями потребують режиму «попереднього замочування», а також тривалішого прання за високої температури води;
  • тип матеріалу; розділяють окремо бавовняні та лляні речі від синтетичних, в окрему групу виділяють шовк, вовну та мережива.

Якщо знати, що з чим прати, можна заощадити час, воду і миючі засоби. Наприклад, не потрібно прати одну пару джинсових штанів окремо, а випрати їх разом із темними речами.

Підготовка

Перед пранням таких речей як куртки, штани потрібно перевірити кишені і застебнути замки. Перед тим, як прати білизну, шкарпетки, одяг із махрової та трикотажної тканини виробу потрібно вивернути навиворіт. Дрібні та делікатні речі помістити у спеціальний мішок для прання. Рекомендується не прати разом надто маленькі та великі речі, оскільки це може розбалансувати роботу пральної машини. Також слід врахувати особливості завантаження:

  • повністю заповнювати, але не утрамбовувати барабан можна білизною з льону та бавовни, оскільки ці натуральні тканини добре вбирають і пропускають воду, тому таке завантаження дозволяє речам добре попратися та ополіскуватися;
  • одяг із синтетичних або комбінованих тканин потрібно завантажувати наполовину об'єму барабана, щоб було достатньо місця для води, яку ці тканини вбирають не так багато, як натуральні;
  • речі з вовни та делікатних тканин завантажуються в барабан лише на третину об'єму для того, щоб забезпечити мінімальний контакт виробів зі стінками, це запобігає деформуванню та скоченню речей.

Фліс, натуральний шовк, мереживо краще прати вручну, оскільки ці тканини дуже делікатні і можуть мати початковий вигляд. Тому перед тим, як прати одяг з них, важливо ознайомитися як правильно прати вручну.

Вибір програми для прання

Вибір програми для прання – дуже важлива умова, яка гарантує відмінний результат, тому слід дотримуватися таких загальних рекомендацій:

  • світлі речі з бавовни та льону стираються при температурі 95 градусів;
  • для кольорових виробів з бавовни, таких як постільна білизна, таких як постільна простирадла та рушники, оптимальна температура для прання - 50-60 градусів;
  • синтетичні тканини добре випраються при 30-40 градусах, для непоганого віджиму краще встановити 800-900 об/хв;
  • речі, які пошиті з шерсті та шовку, потрібно прати при температурі, що не перевищує 40 градусів, на віджим встановити 600 об/хв.

Часто у користувачів виникає питання: як прати кольорові речі у пральній машинці, якщо вони линяють. У такому разі їх краще відпрати у воді, температура якої не перевищує 30 градусів.

Прання взуття

Тканинні кеди, кросівки, мокасини, сандалії, домашні капці також чудово випраються за допомогою машинки-автомат. Головне не завантажуйте в барабан одразу 2-3 пари, оскільки масивні підошви можуть пошкодити скло люка. Прання взуття також має свої нюанси:

  • шкіряне та пофарбоване взуття не можна прати в машинці;
  • перед навантаженням потрібно очистити підошву від бруду та дрібних камінців;
  • 30 градусів - це максимальний показник температури, який не можна перевищувати, щоб уникнути неприємних наслідків;
  • шнурки та устілки стирайте окремо;
  • сушіть взуття, щільно набивши його білим папером, оскільки друкарська фарба зі сторінок журналів та газет може пофарбувати устілки.

Поради щодо прання речей

Поради щодо прання речей

Перше прання в новій пральній машині – це можливість перевірити, чи правильно вона підключена до водопровідних та каналізаційних труб і чи є протікання. Деякі фахівці рекомендують проводити перше прання вхолосту, оскільки всередині барабана можуть залишитися сліди від технічних засобів, неприємний хімічний запах, яким можуть просочитися речі.

Також багатьох користувачів цікавить питання, як часто потрібно прати одяг. Безумовно, від цього залежатиме її зовнішній вигляд, і, хоча нам усім подобається запах свіжого одягу, це не означає, що його потрібно прати щодня. Наприклад, шкарпетки та спідню білизну можна прати після кожного використання, а ось улюблені джинси досить випрати після шкарпетки або раз на півроку, якщо ви їх рідко надягаєте. Штани та шорти зазвичай стирають після 2-4 шкарпеток, светри та сорочки – 1-3 шкарпетки, залежно від погоди, постільна білизна – раз на два тижні.


Коментарі (0)

    Отримайте безкоштовну консультацію
    закрити
    Список услуг оказываемых в таких случаях:
    У меня такая проблемма
    закрыть