Не запалюється газова колонка: що робити?

- 10 серпня, 2022

Поломка будь-якої техніки створює додаткові труднощі та дискомфорт. Особливо вірно це твердження у випадку, якщо йдеться про кліматичну техніку, до якої належить такий прилад, як газова колонка. Газова колонка може працювати на обігрів приміщення, а якщо вона двоконтурна, то може працювати на обігрів приміщення та нагрів води. Отже, розуміємо, що такий процес дуже тісно пов'язаний із нашим комфортом. Мало знайдеться людей, які готові свідомо проживати в некомфортних умовах, відповідно, якщо газова колонка перестає нормально працювати, необхідно діагностувати несправність та усунути її. Наші спеціалісти з ремонту газових колонок стикаються з найпоширенішими проблемами сучасних газових колонок. У чому причини та які методи вирішення цієї проблеми, розберемо в даному матеріалі.

Основні причини, чому не запалюється газова колонка і що робити у цьому випадку

Запальник неправильно налаштований

Відразу варто обмовитися, якщо йдеться про нову газову колонку, гарантійний термін якої ще не минув, не слід проводити налаштування запальника самостійно, розумнішим кроком стане звернень до офіційного сервісного центру виробника з претензією. Однак, якщо газова колонка відслужила досить пристойний термін і пережила жодне профілактичне обслуговування, ви можете зіткнутися з проблемою неправильно налаштованого запальника, внаслідок чого полум'я в колонці може не розпалюватися. Електрод повинен розташовуватися безпосередньо в самому центрі пальника, адже в іншому випадку тиск буде нижчим за норму і палива вироблятиметься мало, недостатньо для нормального розпалювання.

Запальник неправильно налаштований у бойлері

Змішування гарячої води з холодною

Якщо встановлено двоконтурний газовий котел, то він здатний працювати не тільки на обігрів приміщення, а й на подачу гарячого водопостачання. Інакше кажучи, двоконтурний котел додатково виконує роль бойлера. Однак, нерідкі випадки, коли нагріта вода в крані виявляється занадто гарячою і її необхідно змішувати з холодною водою за допомогою змішувача, щоб досягти оптимальної температури. Яким би дивним актом це не було, але такий процес негативно позначається на роботі та подальшій експлуатації газової колонки, отже, украй не рекомендується це робити. Більш грамотним рішенням виявляється зменшення потужності нагріву води за допомогою панелі керування казаном. Інакше при змішуванні води колонка цілком може гаснути, крім того, термін її експлуатації стрімко скорочується.

Засмічився теплообмінник

Засор у теплообміннику може виникнути з кількох причин. Найбільш поширеними з них є надлишок накипу або засмічення сажею та смолами. У будь-якому випадку засмічення теплообмінника є негативним фактором, який призводить до того, що полум'я на пальнику буде тухнути або вона не запалюватиметься. Рішенням засмічення теплообмінника буде його чищення. Провести чищення не складно, проте, перш ніж проводити безпосередньо чищення, теплообмінник слід демонтувати. Якщо ви мало знайомі з конструкцією газового стовпчика, для цього краще запросити досвідченого майстра. Демонтований теплообмінник кладеться в підготовлену ємність із теплою водою, де розбавлено лимонну кислоту. Ємність встановлюється на плиту та прогрівається протягом 30 хвилин, після чого теплообмінник стає чистим.

Засмічився теплообмінник у газовому бойлері

Несправність електроніки

Більшість сучасної техніки у своїй конструкції має багато різноманітних датчиків, роботу приладів контролює електронна плата. Не винятком стає газова колонка. У такому підході є безліч переваг, адже колонка стає більш автоматичною або навіть автономною, її робота більш точна та ефективна. Але є й зворотний бік медалі, який полягає в тому, що електроніка може стати вразливим місцем у конструкції сучасної газової колонки. Навіть незважаючи на те, що багато моделей оснащені системою безпеки від нестабільної електромережі, перепади напруги або замикання дуже несприятливо впливають на електронну плату і можуть призвести в непридатність повну або часткову. Якщо пальник газової колонки не запалюється через збій у роботі електроніки, слід запросити досвідченого майстра з сервісного центру для діагностики несправності та подальшого ремонту.

У систему колонки не надходить газ

Ця причина рідко виявляється пов'язаною з поломкою безпосередньо в конструкції газової колонки, це більш зовнішній фактор. Однак, незважаючи на це, відсутність подачі газу на колонку виключати ніяк не можна, більше того, перевірити подачу газу, за відсутності розпалювання, необхідно чи не насамперед. Основними причинами відсутності газу можуть бути профілактичні роботи комунальної служби та тимчасове відключення газу, у чому можна впевнитись в абонентському відділі газової служби вашого міста. Також варто перевірити рахунки за оплату газу, можливо, ви забули сплатити за кілька останніх квитанцій. Якщо все гаразд, але газ продовжує бути відсутнім, можливо, виникла локальна проблема, необхідно запросити спеціаліста з газової служби вашого міста.

Розрядилися батареї

Ця причина відсутності розпалювання стосується зовсім не кожної газової колонки, а лише тих моделей, де передбачено автоматичне розпалювання, живлення якого походить від батарейок. Отже, якщо батарейки сіли, газова колонка не запалюватиметься, адже не спрацьовує автоматичне розпалювання. Термін роботи батарейок, поки вони повністю не розрядяться, залежатиме як від інтенсивності використання газової колонки, так і від самих батарейок. Як правило, заміна батарейок на автоматичному розпалю потрібно один раз на рік-півтора, іноді частіше, рідше батареї працюють довше. Вирішення проблеми відсутності розпалювання в газовій колонці в цьому випадку досить просте, необхідно лише замінити батареї, що сіли, на нові.

Несправність газового блоку в бойлері

Несправність газового блоку

Проблема при неможливості розпалити пальник у газовому казані може полягати у газовому блоці. Найчастіше, в таких випадках, виявляється ушкодженою мембрана, яка могла виявитися непридатною через тривалий термін експлуатації. Принцип роботи газового блоку досить простий – вода надходить у систему та взаємодіє з мембраною. Мембрана, своєю чергою, взаємодіючи з водою, відкриває газовий клапан. Відкриваючись, газовий клапан пропускає газ, який надходить на пальник, і він запалюється. Отже, якщо мембрану пошкоджено, газовий клапан не відкривається і газ не надходить на пальник, газовий котел не запалюється. Пошкоджену мембрану слід замінити на нову. Для цього потрібно провести часткове розбирання колонки, що передбачає знання та розуміння її конструкції та основних складових.

Недостатня тяга

Димар у процесі експлуатації газової колонки потребує регулярного чищення, адже там можуть накопичуватися сажа, смоли та інші продукти згоряння. Крім цього, в димар цілком можуть потрапляти сторонні предмети з вулиці, такі як листя, гілки або просто сміття. Подібний процес поступово знижує потяг у димарі, що несприятливо позначається на роботі газової колонки. Якщо тяга в димарі недостатня, повітря з нього повертатиметься і гаситиме полум'я на пальнику. Перевірити тягу в димарі досить просто. Необхідно запалити сірник або запальничку та піднести її до отвору. Якщо полум'я залишається стабільним і нерухомим, значить димар забур'янений і тяги немає, якщо ж полум'я відхиляється і стає нестабільним, тяга нормальна. Щоб відновити нормальну роботу котла при забитому димарі, його необхідно прочистити самостійно або запросити для цього співробітника комунальної служби.

Поганий натиск води

Ми вже розглянули принцип роботи газового блоку, коли вода впливає на мембрану для того, щоб відкрити газовий клапан, після чого відбувається запалювання пальника. У деяких моделях газових колонок, виробником передбачена необхідність у натиску води певної сили, щоб мембрана могла впливати на клапан, інакше нічого не станеться і колонка не запалюватиметься. Отже, перш ніж приступати до розбирання та заміни мембрани, слід перевірити натиск води. Якщо він недостатній, необхідно звернутися до комунальної служби. Якщо нормальний напір, а мембрана в газовому блоці не зношена і не пошкоджена, слід промити сітчастий фільтр на вході у водяний вузол.

Профілактичні заходи, які допоможуть уникнути поломок

Газова стовпчик – це кліматичне обладнання. Загальновідомий факт, що будь-яка кліматична техніка гостро потребує регулярного догляду. Якщо ігнорувати профілактику кліматичного обладнання, то воно перестає працювати стабільно. Так, наприклад, якщо не проводити профілактики газової колонки, одного разу можна зіткнутися з проблемою, коли вона перестане запалюватися, і подальша експлуатація стає неможливою. Регулярні профілактичні заходи допомагають уникнути можливих проблем та поломок, особливо якщо їх проводити комплексно та вчасно. Що робити, щоб колонка працювала стабільно:

· Не варто змішувати нагріту воду з гарячою, це може спровокувати згасання пальника та зменшення терміну експлуатації колонки. Найкраще встановити меншу потужність нагріву на панелі керування газової колонки.

· Вода в системі не повинна бути занадто жорсткою, адже в цьому випадку утворюватиметься накип, який несприятливо позначається на роботі окремих елементів, наприклад, теплообмінника колонки. Краще використовувати спеціальну воду, яка заздалегідь підготовлена для застосування в газових колонках або встановити фільтр, який пом'якшуватиме воду.

· Необхідно проводити регулярне чищення димоходу від продуктів згоряння та видаляти з нього сторонні предмети та сміття, що потрапляє з вулиці, це допоможе зберегти тягу на належному рівні.

· Підключення газової колонки до електричної мережі краще проводити через стабілізатор напруги, що допоможе зберегти працездатність колонки в умовах нестабільної електричної мережі, адже електронні компоненти приладу вкрай чутливі до перепадів та замикань.

 


Коментарі (0)

    Отримайте безкоштовну консультацію
    закрити
    Список услуг оказываемых в таких случаях:
    У меня такая проблемма
    закрыть